plakat

W dniu 10. kwietnia 2024 roku odbywała się druga edycja konkursu pt: Regionalny Produkt Turystyczny – „Olimpijczycy Ziemi Koszalińskiej”. Wydarzenie miało miejsce w Audytorium Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej ul. Kwiatkowskiego 6e w Koszalinie.

                Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Zarządzania i Marketingu Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej i Studenckie Koło Naukowe „TRAVEL-in we współpracy z Klubem Olimpijczyka „Jantar” w Koszalinie i Darłowską Lokalną Organizacją Turystyczną DarLot.

            Głównym celem konkursu było rozwijanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowań problematyką współczesnej turystyki osadzoną w nurcie sukcesów koszalińskich Olimpijczyków, jako regionalnego produktu turystycznego. Konkurs podejmuje także ważną inicjatywę szerszenia idei olimpijskiej i zasady fair play. Obszar tematyczny Konkursu obejmował wiedzę na temat zawodników ziemi koszalińskiej startujących w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich.

                W wydarzeniu wzięło udział 6 szkół średnich i są to następujące: I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie, II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie, V LO im. Stanisława Lema w Koszalinie, VI LO w Koszalinie, ZS nr 1 im, Mikołaja Kopernika w Koszalinie, ZS nr 10 im. im. B. Chrobrego w Koszalinie. Łącznie do rozwiązywania testów konkursowych przystąpiło 102 uczniów z pośród których wyłoniono 15 finalistów. Wykład wprowadzający w tematykę olimpijską wygłosiła dr Agnieszka Połaniecka. 

                W konkursie w rywalizacji międzyszkolnej pierwsze miejsce zajęło II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie, drugie miejsce przypadło I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie, trzecie zajęło  VI LO.   

Gośćmi Honorowymi konkursu byli:

  • Małgorzata Hołub-Kowalik – Olimpijka
  • Marian Tałaj – Olimpijczyk
  • Marian Standowicz – Olimpijczyk
  • Paweł Spisak – Olimpijczyk
  • Ryszard Fornalczyk – Paraolimpijczyk
  • Maciej Sochal – Paraolimpijczyk
  • Stanisław Kopeć – Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej
  • Stanisław Olszyński – Klub Olimpijczyka "Jantar" w Koszalinie

Warto podkreślić, że Konkurs i jego idea jest  doskonałą formą integracji środowiska szkolnego, akademickiego i olimpijskiego. Stanowi atrakcyjną formę popularyzacji wiedzy, w tym zasad fair play i łączenia jej z dobrą zabawą.

LINK DO PREZENTACJI - HISTORIA IGRZYSK OLIMPIJSKICHLINK DO PREZENTACJI - HISTORIA IGRZYSK OLIMPIJSKICH