448351161 122166565598057021 4443098088460446534 n18 czerwca w naszej szkole odbyła się impreza sportowa poświęcona obchodom Dnia Olimpijczyka pod hasłem „ Od smyka do Olimpijczyka”. Był to dzień pełen sportowych emocji i inspiracji oraz krzewienia idei olimpizmu wśród dzieci.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:


Stanisław Kopeć - Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Zbigniew Piecyk – brat patronki naszej szkoły Pani Danuty Piecyk - olimpijki z Monachium 1972 roku.
Ryszard Chybiński – żeglarze, uczestnicy zawodów Przyjaźń-84.
Uczniowie uczestniczyli w uroczystym Apelu Olimpijskim . Zgodnie z ceremoniałem została wniesiona flaga olimpijska. Z pochodnią olimpijską biegła sztafeta, złożona z młodych sportowców naszej szkoły z klas sportowych. Znicz olimpijski zapalił uczeń reprezentant kadry wojewódzkiej w piłce nożne Hubert Kulasza. Do uroczystego ślubowania przystąpili przedstawiciele poszczególnych klas.
Następnie wszyscy wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie składająca się z różnorodnych konkurencji sportowych, w których uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i duchem sportowej rywalizacji. Były to min.: olimpijski tor przeszkód, rzut oszczepem, skoki w worku, rzut do celu, wyścigi na wesoło, bieg przez płotki, strzały do bramki, klasowe przekładanie kółka na czas. Dodatkową atrakcją były dmuchane zamki i zjeżdżalnie a także inne dmuchańce dla dzieci i dorosłych. Dla uczestników przygotowano smaczną lemoniadę, watę cukrową i popcorn.
Szkolny „Dzień Olimpijczyka” był doskonałą okazją do promowania wartości olimpijskich, takich jak Fair Play, wytrwałość i dążenie do celu. Wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, bawili się świetnie, a atmosfera pełna była radości i wzajemnego wsparcia.
A przypomniane hasło „Szybciej, wyżej, mocniej, razem!” przybliżyło doskonałość olimpijskiego sportu oraz zintegrowało społeczność uczniowską.