44b6fe87 5a75 47ff 8ef5 25e2ca00d793W tegorocznym biegu poświęconym pamięci Ireny Szewińskiej, Pierwszej Damy polskiego sportu, tradycyjnie uczestniczyła ekipa Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka. W tym roku była to WSPANIAŁA SIÓDEMKA kobiet, spełnionych życiowo i zawodowo, które przebiegnięciem dystansu 5 kilometrów ścieżkami Parku Łazienkowskiegoi chciały udowodnić swoją fizyczną kondycję.

Wszystkie dobiegły do mety w dobrej formie a liderka pyrzyckiego teamu, Beata Białek, wywalczyła  nawet miejsce na podium, zajmując III miejsce. Na starcie tegorocznego biegu stanęło aż 916 uczestniczek w wieku od 20 do +60 lat. Organizatorem wyjazdu do Warszawy pyrzyckiej ekipy była wciąż niestrudzona Izabela Naglewicz-Goclik. W tym roku Pyrzycki Klub Olimpijczyka reprezentowały (w kolejności alfabetycznej): Beata Białek, absolwentka SP w Rzeplinie i Liceum Rolniczego w Pyrzycach, dziś właścicielka sklepu spożywczo-przemysłowego w Żarczynie, Maria Cebeńko, mama Bartosza, absolwenta szczecińskiej WSH, jednego z trójki prowadzących Teleexpres, Anna Gliszczyńska, psycholożka Poradni Pedagogicznej w Pyrzycach, Aldona Nizio, również absolwentka Liceum Rolniczego, dziś pracownica OBR Baker, Karolina Nowicka, fizjoterapeutka, Anna Olszewska i Anna Wieliczko-Solińska, nauczycielki SP Kozielice. Wszystkie deklarują chęć ponownego udziału w tym "najpiękniejszym biegu w Warszawie" już za rok. 

   Na mecie w Agrykoli była też okazja do wspólnych zdjęć z mężem Pani Ireny Januszem Szewińskim i rozmowy o Jej wizytach na pyrzyckim stadionie oraz z Bogusławem Mamińskim, Jej przyjacielem z olimpijskiej reprezentacji, dziś prezesem KB Sporting w Międzyzdrojach, organizatorem wielu znanych, sportowych imprez.

JOG