P1015071W dniu 08.06.2024 Rada rodziców Szkoły Podstawowej nr 13 w Szczecinie wraz z Dyrekcją zorganizowała Wielgowski Bieg Dzika vol.2  mający charakter biegu przełajowego z przeszkodami. W biegu udział wzięło 380 uczestników - dzieci ze szkoły i przedszkola. W ramach zorganizowanej imprezy zapewniono wiele atrakcji i występów towarzyszących.

 W tym roku wyjątkowo drugą edycję Wielgowskiego Biegu Dzika rozpoczęto wspaniałą uroczystą Olimpijską Ceremonią odpalenia Znicza dostarczonego przez Zachodniopomorska Radę Olimpijską na czele z przedstawicielami: Panem Prezesem Stanisławem Kopeć oraz reprezentantem  olimpijskim w żeglarstwie Panem Ryszardem Chybińskim. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 Iwona Szukało wraz z szanownymi gośćmi oraz organizatorami powitała uczestników biegu. Jeszcze na scenie rozstrzygnięto konkurs „Fair Play jest ok” organizowany w szkole, po czym rozpoczęły się rozgrzewki i pierwsze starty.

Uczestnicy na trasie mogli decydować o trudności biegu. Dostępne były dwie trasy z przeszkodami, łatwiejsza o długości 700m oraz trudniejsza długości 1200m.Na mecie każdy z uczestników został uhonorowany medalem, zestawem upominków oraz powitany przez Pana Ryszarda Chybińskiego- olimpijczyka z naszego regionu.

Kiedy już wszystkie 17 grup zakończyło bieg, rozpoczęła się część artystyczna zainaugurowana przez radosny przemarsz grupy perkusyjnej Bloco Pomerania. Następnie, dzieci przedszkolne oraz klasy pierwsze,  na scenie zaprezentowały swój program wokalno-taneczny. Kolejno wystąpiła z prelekcją grupa Zachodniopomorskich Psów Ratowniczych, którzy opowiedzieli o pracy jaką wykonują na codzień oraz udzielili kilku wskazówek jak postąpić kiedy się zgubimy lub kiedy napotkamy zagrożenie. Atrakcji nie było końca, znowu scenę przejęła grupa Bloco Pomerania pod kierownictwem Pana Rafała Krzanowskiego. Cały ich występ był niesamowitym doświadczeniem pozwalającym przenieść się muzycznie do odległej Brazylii, jednak warto podkreślić przede wszystkim fakt, że jest to grupa zarażająca pasją i radością muzyki jaką wykonują. Kolejno scenę przejęli artyści klas drugich i trzecich Sp13. Następnie Iluzjonista Patryk Kowalski przeniósł wszystkich do świata magii pokazem iluzji i magicznych sztuczek. Na scenie wystąpiła również z pokazem tanecznym Laura Oleśkiewicz z Infinity Dance studio.

Wspaniałym zwieńczeniem imprezy był kończący bieg dzika Festiwal Kolorów i Piana Party. Bawili się mali i duzi, ciężko jest opisać radość wszystkich którzy ubrudzeni w proszkach Holy kąpali się w pianie. Tym samym zakończono Wielgowski  BiegDzika 2 przy szkole podstawowej nr 13, zaś patrząc na wielką radość towarzyszącą dzieciom, całość przedsięwzięcia można uznać za udane.