DSC04116W Szkole Podstawowej w Rzeplinie w dniu 7 listopada  odbył się po raz dwudziesty szósty MEMORIAŁ PAMIĘCI JANA BLINKIEWICZA zmarłego w 1997 roku, Dyrektora szkoły Podstawowej w Rzeplinie, przyjaciela dzieci i młodzieży, pasjonata sportu. To za jego sprawą tutejsza szkoła kojarzy się ze sportem.

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki, Urszula Blinkiewicz   żona śp. Jana Blinkiewicza, Stanisław Kopeć  prezes Zachodniopomorskiego Klubu Olimpijczyka, Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Dolicach oraz Suchaniu, Piotr Ciaboćko- wieloletni przyjaciel Jana. W rozgrywkach sportowych czynny udział wzięli piłkarze ręczni SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN, którzy sędziowali w turnieju piłki ręcznej pomiędzy szkołami z Rzeplina, Suchania i Dolic.

Gratulujemy uczniom wyników sportowych. W drużynach dziewczęcych zwyciężyły uczennice ze szkoły w Suchaniu, drugie miejsce zajęły zawodniczki  z Rzeplina natomiast trzecie miejsce, przypadło dziewczynkom z Dolic. Wśród chłopców pierwsi byli uczniowie z Rzeplina, drudzy z Dolic, a trzeci z Suchania.

W turnieju uczestniczyli olimpijczycy J. Brzozowski, W. Matusiak, R. Chybiński.