5To była rekordowa edycja! 85 osób rywalizowało w 6. edycji Memoriału Władysława Wojataktisa.

Zawody, niegdyś rozgrywane jako Mistrzostwa Stargardu Masters, a od sześciu lat jako Memoriał Władysława Wojtakajtisa, powróciły na basen przy ul. Szczecińskiej. Co więcej, zmieniono termin – zawody przeniesione zostały z końca grudnia na początek lutego. To był strzał w dziesiątkę! Do Stargardu przyjechali pływacy z różnych stron naszego województwa i nie tylko. Byli uczestnicy z poprzednich lat, ale też nowe twarze. W sumie, na basenie AquaStar rywalizowało 85 osób. Swoją obecnością zaszczycili znani sportowcy i olimpijczycy.

Rozegrano pięć konkurencji indywidualnych na 50 i 100 m oraz konkurencję memoriałową na 400 m, do której chętnych nie brakowało. Kolejka zainteresowanych była też do „sztafety dla Kajtka” (30x50m). W ten oto symboliczny sposób uczestnicy wspomnieli zmarłego stargardzkiego olimpijczyka. 2 marca minie 7. rocznica jego śmierci. Podczas 6. edycji memoriału obecna była żona śp. Władysława, Elżbieta Wojtakajtis.

Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w poszczególnych wyścigach, pierwsze trójki – medale, a najszybszych 400-metrowców nagrodziliśmy pamiątkowymi statuetkami. Pulę nagród zdobiły koszulki z wizerunkiem śp. Władysława.

Imprezę zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie, przy współpracy z Zachodniopomorską Radą Olimpijską.

WYNIKI

ZDJĘCIA: Paweł Zdziech – Show Foto