Zachodniopomorska Rada Olimpijska

IMG 005021.06.2021 uroczyście obchodziliśmy Powiatowe i Gminne Dni Olimpijczyka, a także 10-lecie nadania imienia Olimpijczyków Polskich naszej szkole.
Uroczystość uświetnili honorowi goście:

Wójt Gminy Dolice - Grzegorz Brochocki
Wicestarosta Stargardzki – Łukasz Wilkosz
Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej - Stanisław Kopeć
Legendarny działacz sportowy, trener i wychowawca wielu
utalentowanych sportowców, były Prezes Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka – Jerzy Goclik
Członkowie Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka - Maria Ziarkowska, Izabella Goclik
Dziekan wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia US – Prof. Jerzy Eider
Przybyli również olimpijczycy: Janusz Brzozowski, Wojciech Matusiak, Rajmund Zieliński, Ryszard Chybiński, Renata Chilewska, Roman Kowalewski, Marian Tałaj, Dorota Brzozowska, Violetta Zbytek, Róża Data-Ptak, Grzegorz Kołtan, Joanna Oleksiuk. Gospodynią spotkania była dyrektor szkoły Marlena Strzelecka.
Obchody rozpoczęły się o godzinie 9 turniejem piłki ręcznej o Puchar Wójta Gminy Dolice w systemie jeden na jeden.
I miejsce przypadło zespołowi gospodarzy – Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie.
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sądowie.
III miejsce zajął 2. zespół gospodarzy – Rzeplino.
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Dolicach. Wszystkie medale i puchary zostały ufundowane przez wójta Gminy Dolice.
Starostwo Powiatowe w Stargardzie uhonorowało statuetkami najlepszych szczypiornistów turnieju.
Najlepszy bramkarz – Marcel Michniacki, uczeń klasy VIII A
z Rzeplina.
Król strzelców – Mikołaj Młodawski z klasy VII A z Rzeplina.
Najlepszy zawodnik - Cezary Cezak z klasy VII z Sądowa.
O godzinie 11 odbył się uroczysty apel – Prezes Stanisław Kopeć
i Wójt Grzegorz Brochocki dokonali otwarcia Powiatowych i Gminnych Dni Olimpijczyka. W ceremonialne olimpijskim uczestniczyli szacowni goście i uczniowie naszej szkoły. Odśpiewano hymn Polski, a zaszczyt wniesienia naszego sztandaru i flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego przypadł najlepszym uczniom i sportowcom. Znicz olimpijski zapalił uczeń Kacper Barszczak, a apel olimpijski odczytała sekretarz gminny pani Marta Kęsik. Do uczestników apelu przemówienia wygłosili Stanisław Kopeć, wójt Grzegorz Brochocki i dyrektor szkoły Marlena Strzelecka. W części artystycznej uczniowie SP Rzeplino zaprezentowali historię starożytnych igrzysk olimpijskich oraz zmagania zapaśników z Klubu Husaria Fight Team Kozielice/ Pyrzyce. Zaś na koniec wystąpili nasi najmłodsi uczniowie w pokazie tanecznym przygotowanym przez Szkołę Tańca Alfa – Astra, a występ zakończyła sportowa para taneczna Hanna Duklas i Miłosz Słowik solowym pokazem tańca towarzyskiego.
Ponadto odbyło się spotkanie młodzieży z olimpijczykami, którego celem było poznanie wybitnych sportowców. Z ich życiorysami i zdjęciami można było zapoznać się w holu szkoły, która została również udekorowana symbolami Olimpiady Tokio 2021.
W tym samym czasie na Orliku trwała Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III, w której wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół naszej gminy. Każdy uczestnik zawodów został nagrodzony pamiątkowym medalem. Mityng olimpijski zakończyło uroczyste sadzenie drzewa upamiętniającego 10. rocznicę nadania imienia szkole. Drzewko zostało posadzone przez przyjaciół szkoły i propagatorów sportu panią dr Marię Ziarkowską oraz byłego prezesa Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka pana Jerzego Goclika .
Zawodom przyświecała maksyma „Citius Altius Fortius” i niechaj ona także towarzyszy sportowcom podczas Olimpiady w TOKIO 2021.