Pływanie. Olimpijskie minimum Karola Ostrowskiego Fot. Ryszard PAKIESER  

Karol Ostrowski (MKP Szczecin) podczas pływackich mistrzostw Polski w Lublinie potwierdził swoje reprezentacyjne aspiracje. Na swoim koronnym dystansie 100 m stylem dowolnym wywalczył złoty medal i minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio w sztafecie.

Sobotni wyścig na 100 m był bardzo emocjonujący. Dziewięciu z dziesięciu uczestników finału wypełniło minimum na igrzyska olimpijskie w sztafecie, a wyścig miał dwóch zwycięzców, którzy na mecie uzyskali identyczny czas. Karol Ostrowski i Jakub Kraska (AZS Łódź) dopłynęli do mety z czasem 48.72. Wynik ten w wykonaniu Ostrowskiego, jest nowym rekordem Polski młodzieżowców. Obu zawodnikom do indywidualnego minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio i mistrzostwa Europy w Budapeszcie zabrakło 0,15 sekundy.

Dla Karola Ostrowskiego złoto na 100m st. dowolnym było drugim medalem na mistrzostwach Polski. Wcześniej wywalczył srebro na 50 m stylem dowolnym.  Medalową kolekcję MKP Szczecin na zawodach w Lublinie uzupełnił Filip Zaborowski. Po nieudanym pierwszym starcie na 200 m st. dowolnym, sięgnął po srebrny medal na 400 m st. dowolnym (3:54.25) i brązowy na 800 m st. dowolnym (8:10.16). Uzyskane rezultaty nie dały jednak Zaborowskiemu szans zakwalifikowania się do reprezentacji na najważniejsze międzynarodowe imprezy sezonu, gdyż były zdecydowanie poniżej ustalonych przez Polski Związek Pływacki minimum.

Wyniki z mistrzostw Polski w Lublinie nie przesądzają jeszcze definitywnie o składzie kadry na igrzyska w Tokio. O uzyskanie minimów pływacy mogą ubiegać się jeszcze do końca maja.

(woj)