hdimg0242f548eb27a5a0bdbe28211e644e7 listopada br. w naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Dolice. To już XXVI Memoriał poświęcony pamięci dyrektora szkoły Jana Blinkiewicza, który był nie tylko nauczycielem,  ale również wielkim miłośnikiem sportu.

Na tę wyjątkową uroczystość  przybyło wielu znakomitych gości: pan Grzegorz Brochocki - wójt gminy Dolice, pani Urszula Blinkiewicz- żona ówczesnego dyrektora na cześć, którego odbywa się turniej, pan Stanisław Kopeć -prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, pan Marcin Kuduk- Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, pan Arkadiusz Rozwód- dyrektor SP 3 w Stargardzie, trener drużyny siatkarskiej Bodek SasVolley, członek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, państwo Jerzy i Izabella Goclikowie –wieloletni przyjaciele Jana Blinkiewicza, pan Jerzy Goclik jest członkiem Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej i Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka, pan Piotr Matkowski - trener wielu pokoleń naszych sportowców, pan Józef Czaboćko i Ryszard Kowalski – wieloletni przyjaciele pana Jana Blinkiewicza, pani Aleksandra Kuczyńska - dyrektor szkoły podstawowej w Dolicach oraz  zawodnicy drużyny piłki ręcznej Sandra Spa Pogoń Szczecin. Naszą uroczystość uświetnili również swoją obecnością wybitni olimpijczycy pan Wojciech Matusiak – kolarz szosowy, olimpijczyk z Montrealu, pan Janusz Brzozowski- piłkarz ręczny, olimpijczyk z Montrealu i pan Ryszard Chybiński żeglarz, uczestnik zawodów Przyjaźń -84, członek Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor naszej szkoły – pani Marlena Strzelecka

W turnieju rywalizowały drużyny z SP Rzeplino, z SP Dolice i z SP Suchań. Zaś wszystkie mecze sędziowali zawodnicy Sandra Spa Pogoń Szczecin, którzy również przeprowadzili rozgrzewkę, a także udzielali cennych wskazówek zawodnikom podczas całego turnieju.

W klasyfikacji medalowej w rozgrywkach dziewcząt I miejsce zdobyła drużyna z SP Suchań, II miejsce przypadło zawodniczkom z SP Rzeplino, zaś III miejsce wywalczyły szczypiornistki z SP Dolice.

W rozgrywkach chłopców to I miejsce na podium zdobyli zawodnicy z SP Rzeplino, II  – SP Dolice, a III  – SP Suchań.

Ponadto wyróżniono najlepszych bramkarzy, strzelców i najlepszych zawodników turnieju.

Najlepsza bramkarka turnieju: Julia Chatkowska, SP Suchań;

Najlepszy bramkarz turnieju: Wiktor Trocha, SP Rzeplino;

Królowa strzelców i najlepsza zawodniczka turnieju: Hanna Duklas, SP Rzeplino;

Król strzelców – Franciszek Serafin, SP Dolice

Najlepszy zawodnik turnieju : Oliwier Niemiec, SP Rzeplino;

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Dolice, a każdy zawodnik został udekorowany  medalem,  który wręczali zaproszeni goście. Statuetka dla najlepszej zawodniczki turnieju została sfinansowana przez Państwo Izabelę i Jerzego Goclików.

Podczas uroczystości nasza szkoła została uhonorowana zbiorową odznaką „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”, którą wręczył przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie pan Marcin Kuduk na ręce dyrektora szkoły pani Marlenie Strzeleckiej.

W części artystycznej zaprezentowano wywiad przybliżający postać Jana Blinkiewicza, jak i została wykonana premierowo piosenka autorstwa pani Jolanty Ledwoń, którą muzycznie opracował pan Paweł Szarawagą pt: „Nasze Rzeplino” oraz odbył się pokaz taneczny cheerleaderek.  Uczennice  klasy 7 zatańczyły układ pod kierunkiem pani Katrzyny Pierzyńskiej.

Podczas turnieju,  jak co roku, delegacja złożyła kwiaty na grobie Jana Blinkiewicza. W trakcie rozgrywek odbyła się również konferencja z zaproszonymi gośćmi. Uczniowie zadawali pytania zaproszonym gościom, aby poznać ich karierę sportową.

Ponadto dla wszystkich zawodników był przygotowany słodki poczęstunek i woda zasponsorowana przez  Radę Rodziców.

XXVI Memoriał Jana Blinkiewicza w piłkę ręczną został rozegrany w sportowej atmosferze, zgodnie  z zasadami fair play. To wydarzenie udowadnia kolejny raz, że sport łączy pokolenia.