Zachodniopomorska Rada Olimpijska

pkpar   Nasi partnerzy z zaprzyjaźnionego Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego ruszają z pierwszym plebiscytem na najlepszego i najpopularniejszego zawodnika. Laureaci zostaną także wyłonieni w kategoriach: Trener/Trenerka, Organizacja i Wydarzenie.

Zwycięzcy otrzymają wykonane z brązu i zaprojekowane przez Andrzeja Renesa statuetki imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich. Zostaną one wręczone podczas Finału Plebiscytu, który odbędzie się 5 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Plebiscyt składa się z trzech etapów. W pierwszym (do 9 października) są zgłaszani kandydaci. W drugim (10-27 października) Kapituła wybiera 35 nominacji spośród czterech kategorii Plebiscytu (najlepszy sportowiec - 20 osób, trener/trenerka – 5 osób, organizacja sportowa – 5 organizacji, wydarzenie sportowe 2019 roku – 5 wydarzeń). Nominowani od 28 października do 17 listopada będą rywalizować o zwycięstwo, a głosowanie będzie odbywać się na specjalnie przygotowanej platformie zamieszczonej na stronie internetowej www.paralympic.org.pl. Już teraz znajdują się na niej regulamin Plebiscytu i formularz zgłoszeniowy. Kandydata może zgłosić osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.

Dodatkowych informacji można uzyskać od organizatorów (telefon 22 824 08 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 października o godz. 23:59.

www.olimpijski.pl/PKPar