DSC 883627 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Żukowie zorganizowana została V Powiatowa Liga Szkół Podstawowych. W imprezie wzięło udział 11 szkół podstawowych z powiatu pyrzyckiego: Publiczna Szkoła Podstawowa z Żukowa, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłodzinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jesionowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Żabowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipianach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielicach, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach oraz Szkoła Podstawowa w Pyrzycach (ul. Rejtana).

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Pyrzyckiego Pani Ewa Gąsiorowska-Nawój, Wójt Gminy Przelewice Pan Mieczysław Mularczyk Pan Stanisław Kopeć - Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej w Szczecinie, Pan Ryszard Chybiński - olimpijczyk, żeglarz pochodzący z województwa zachodniopomorskiego, Przewodniczący Rady Gminy Przelewice Pan Marian Świderski, Radny Rady Gminy Przelewice Pan Józef Swat oraz Prezes Stowarzyszenia "Otwarte okno" Pani Krystyna Nawój. Wszyscy goście zabrali głos i życzyli uczestnikom udanej zabawy oraz rywalizacji w duchu olimpijskim. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor szkoły Pani Renata Bochan – Bochanowicz, dziękując autorom idei -szkole
w Bielicach oraz tym szkołom, które tę ideę dotychczas kontynuowały.
Wszyscy uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z Olimpijczykiem oraz z autentyczną pochodnią, od której został zapalony znicz olimpijski w Sydney. Każda ze szkół wystawiła czteroosobową reprezentację. Dwie osoby z każdej drużyny rywalizowały w konkursach wiedzy
z zakresu języka polskiego. matematyki oraz przyrody, kolejne dwie w konkurencjach sportowych. Uczniowie z klas IV-VI rywalizowali m.in. w biegu na 60 m, w konkurencjach sprawnościowych takich jak rzut do celu, skoki w workach, "sadzenie drzewek" przewożenie piłki na deskorolce, łowienie rybek itp przygotowanych przez Panią Annę Trzoniec, nauczyciela wychowania fizycznego w PSP Żuków. Konkurencje te odbywały się na pięknych boiskach szkolnych. W tym miejscu należy dodać, że bieg na 60 metrów został wprowadzony do konkursu jako symbol tegorocznych obchodów 100 lecia Polskiego Ruchu Olimpijskiego. W salach lekcyjnych uczniowie rozwiązywali zestawy zadań z matematyki, języka polskiego i przyrody. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostateczne wyniki rozstrzygnął quiz wiedzy wzorowany na programie "Jeden z dziesięciu", który przygotowała i poprowadziła Pani Małgorzata Stadnik, nauczyciel języka polskiego w PSP Żuków.
Równolegle w czasie trwania sportowych i wiedzowych zmagań uczniowie z klas 0-VI PSP
w Żukowie uczestniczyli w konkursie ekologicznym, dając drugie życie odpadom. Inwencja twórcza dzieci była nieograniczona i powstały przepiękne prace plastyczne - królewski zamek, kwiaty, militarne pojazdy i wiele innych. Na każdego uczestnika imprezy czekał słodki poczęstunek oraz kiełbaska z grilla przygotowane przez prężnie działającą Radę Rodziców PSP w Żukowie.
W przerwie pomiędzy zmaganiami zorganizowany został przez profesjonalnego ratownika medycznego Pana Waldemara Wiśniewskiego, pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły także sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w mobilnym miasteczku rowerowym.
Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Żabowie, drugie miejsce zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Przelewic,
a trzecie Szkoła Podstawowa w Pyrzycach.
Swoim patronatem turniej objął Starosta Pyrzycki Pan Stanisław Stępień ora Wójt Gminy Przelewice Pan Mieczysław Mularczyk. Nagrody główne dla zwycięskich drużyn ufundowane zostały właśnie przez Pana Starostę, za co serdecznie dziękujemy.
Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy, wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe nagrody i upominki od organizatorów ligi.
Opiekunowie ustalili również, że następna, VI Powiatowa Liga Szkół Podstawowych odbędzie się za rok w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi
w Pyrzycach.
Wszystkim uczestnikom i gościom dziękujemy za tak liczne przybycie, za ducha walki i entuzjazm.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację osobom, a szczególności nauczycielom
i rodzicom.
Do zobaczenia za rok Pyrzycach!

 PSP Żuków

DSC_8834.JPG DSC_8836.JPG DSC_8851.JPG

DSC_8861.JPG DSC_8864.JPG DSC_8866.JPG