Zachodniopomorska Rada Olimpijska

dsc 6911   24 maja na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 5 im Polskich Olimpijczyków w Wałczu odbył się Powiatowy Trojbój Lekkoatletyczny.

Zawody poprzedzone zostały Ceremonialem Olimpijskim z wniesieniem, przez uczniów klas III, flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odegraniem hymnu i odczytanie Apelu Olimpijskiego przez Pana Łakomego, Przewodniczącego Rady Miasta i jednocześnie uczestnika Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996r. i Sydney w 2000r. Następnie Pani Dyrektor, Małgorzata Gałas, uroczyście otworzyła zawody, życząc wszystkim uczestnikom pobijania własnych rekordów.
Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 60m. W klasyfikacji generalnej wśród dziewcząt i chłopców zwyciężyli uczniowie gospodarzy, Szkoły Podstawowej nr 5 im Polskich Olimpijczyków w Wałczu. Wyróżniono również zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki indywidualnie, a byli to Marika Kucharz i Patryk Doberstein z SP nr 5. Medale i puchary wręczyła Pani Dyrektor, Violetta Kamińska.
Klasyfikacja dziewcząt:
1. SP 5 WAŁCZ
2. SP 1 WAŁCZ
3. SP 4 WAŁCZ
Klasyfikacji chłopców:
1. SP 5 WAŁCZ
2. SP 4 WAŁCZ
3. SP 1 WAŁCZ