IMG 0126   Dnia 17 maja br. obchodziliśmy 8. rocznicę nadania imienia naszej szkole. Uroczystość ta zbiegła się również z setną rocznicą powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe, w których udział wzięli oprócz naszych uczniów, także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dolicach , Sądowie i Dobropolu. Towarzyszyli im wychowawcy oraz dyrektorzy szkół.


Tę niecodzienną imprezę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, między innymi członek Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej - pan Jerzy Goclik, wójt gminy Dolice - pan Grzegorz Brochocki, radny gminy - pan Dariusz Kuligowski, trener młodzieży - pan Piotr Matkowski oraz polscy olimpijczycy: pan Janusz Brzozowski - piłkarz ręczny, brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu; pan Wojciech Matusiak - kolarz szosowy i torowy, zwycięzca 26. Tour de Pologne w 1969 r., olimpijczyk z Meksyku i czterokrotny Mistrz Polski na szosie i torze. Na uroczystości nie zabrakło także znanego polskiego boksera, trenera oraz olimpijczyka z Monachium z 1972 r., złotego medalisty w wadze lekkopółśredniej z Mistrzostw Europy w 1972. - pana Krzysztofa Pierwienieckiego oraz jednego z najwszechstronniejszych kolarzy polskich lat 60. XX w., dziesięciokrotnego Mistrza Polski, olimpijczyka z Tokio i Meksyku, zwycięzcę wyścigu "Szlakiem Grodów Piastowskich" z 1967 r..
Celem imprezy była popularyzacja sportu wśród dzieci i dorosłych, propagowanie współzawodnictwa sportowego zgodnie z zasadami fair play oraz integracja uczniów gminy Dolice.
Patronat nad imprezą objęła Rada Rodziców naszej szkoły wraz z Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach. Dzięki ich wsparciu oraz licznych sponsorów mogliśmy spróbować pysznej grochówki, wiosennych kanapek i tortu, który swoją wielkością i kształtem zachwycił wszystkich obecnych.
Oficjalne otwarcie uroczystości poprzedziła Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III, która rozpoczęła się o 9.00 i trwała do 11.00. Następnie po krótkim przemówieniu i oficjalnym otwarciu imprezy przez panią dyrektor szkoły - Marlenę Strzelecką - zgodnie z ideą olimpijską - wniesiono i wciągnięto na maszt flagę olimpijską , zapalono znicz olimpijski oraz odczytano apel olimpijski. Kolejnym punktem uroczystości były rozgrywki klas IV-VIII: w piłkę ręczną, nożną, unihokeja i Marsz Nordic Walking z Olimpijczykiem, którego trasa wiodła do pobliskiego lasu. Tam na uczestników marszowych zmagań czekały pyszne jabłka chłodne napoje oraz medale.
Ważnym elementem Szkolnych Igrzysk Sportowych było też spotkanie naszych uczniów z olimpijczykami, podczas którego opowiadali oni o swojej przygodzie ze sportem, sukcesach i porażkach. Odpowiadali też na liczne pytania uczniów, a na koniec spotkania rozdawali autografy, co wszystkim sprawiło ogromną radość.
Po spotkaniu z olimpijczykami nastąpiło wręczenie medali i pamiątkowych dyplomów zwycięskiej drużynie. Uroczystość zakończyła się około 14.00 . Ten dzień pozostanie na długo w pamięci nie tylko naszych uczniów, ale także mieszkańców Rzeplina, którzy bacznie obserwowali zmagania sportowe zawodników i im dopingowali.

IMG_0126.JPG IMG_0145.JPG IMG_0172.JPG

IMG_0257.JPG IMG_7644.JPG