Zachodniopomorska Rada Olimpijska

IMG   (106)   W dniu 4 grudnia 2018 r. w tętniącej wesołym współzawodnictwem Hali Sportowo – Widowiskowej w Łobzie odbył się XI Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, która ma na celu nie tylko upowszechnianie sportu w Powiecie Łobeskim wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych ale także promocję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w ruchu”.

Gośćmi honorowymi łobeskich przyszłych mistrzów olimpijskich byli: Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej – Stanisław Kopeć, polski żeglarz, uczestnik Zawodów Przyjaźni w 1984 r. – Janusz Olszewski, kolarz, olimpijczyk z Tokio z 1964 r. i Meksyku z 1968 r. triumfator Tour de Pologne w 1964 – Rajmund Zieliliński oraz Tomasz Paciejewski – Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie.

Do rywalizacji zespołowej polegającej na udziale w serii wyścigów sprawnościowych przystąpiły reprezentacje najmłodszych sportowców z 5 gmin: Węgorzyna, Radowa Małego, Łobza, Reska i Dobrej. Łącznie w bardzo emocjonującej rywalizacji uczestniczyło 210 dziewczynek i chłopców z klas I, II i III. Rozegrano wiele konkurencji, które wymagały od dzieci wszechstronnej aktywności ruchowej.
Puchar Starosty Łobeskiego za zajęcie I miejsca drużynowo wywalczyły usportowione maluszki z gminy Łobez. W skład reprezentacji gminy wchodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Nr w Łobzie.
Medalami złotymi, srebrnymi i brązowymi w poszczególnych klasach zostali udekorowani:
klasy I – 1 miejsce Radowo Małe, 2 miejsce Węgorzyno, 3 miejsce Łobez,
klasy II – 1 miejsce Łobez, 2 miejsce Radowo Małe, 3 miejsce Resko,
klasy III – 1 miejsce Łobez, 2 miejsce Resko, 3 miejsce Radowo Małe.
Za ambitny udział w zawodach wszystkie dzieci zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami uczestnictwa z dopiskiem: „Zrobiłeś swój pierwszy krok olimpijski. Brawo! Życzymy dalszych sukcesów sportowych”. Ponadto reprezentacje otrzymały ufundowane przez Starostwo Powiatowe pamiątkowe medale oraz puchary. Organizatorzy pamiętali także o słodkich paczkach dla każdego sportowca – podarki które zostały wręczone dzieciom przez pracowników Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu.
Uczestników mini olimpiady powiatowej mocno dopingowali obecni na imprezie – Starosta Łobeski – Pani Renata Kulik, Wicestarosta Łobeski – Pan Krzysztof Gwóźdź, Burmistrz Łobza – Pan Piotr Ćwikła, Burmistrz Węgorzyna – Pani Monika Kuźmińska, Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu – Pan Janusz Skrobiński oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych
w osobach Pani Beaty Zapalskiej, Pani Elżbiety Bobryk, Pana Mirosława Łowkieta oraz liczne grono nauczycieli wychowania fizycznego.

Partnerzy