Zachodniopomorska Rada Olimpijska

158725326 4013740585344581 186597754991319450 o napisDo tego dnia, 16 marca, przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Na oficjalne rozpoczęcie obchodów 75-lecia LZS przygotowaliśmy kilka wydarzeń. Po pierwsze, w Muzeum Sportu i Turystyki o godzinie 12.00 rozpocznie się audycja on-line (link do transmisji znajdziecie w specjalnie przygotowanym wydarzeniu: 75 lat Ludowych Zespołów Sportowych), w której udział wezmą: Marek Mazur — zastępca przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS, Mieczysław Szymajda — trener łyżwiarstwa szybkiego w UKS Błyskawica Domaniewice, Zbigniew Bródka — medalista IO z Soczi (2014) w łyżwiarstwie szybkim, Szymon Kołecki — medalista IO z Pekinu (2008) i medalista IO z Sydney (2000) w podnoszeniu ciężarów.

Podczas spotkania widzowie będą mieli możliwość zadawania pytań. Tego samego dnia otwarta zostanie wystawa p.n. „75 lat Ludowych Zespołów Sportowych. Sportowcy wiejscy na start!”. Przez kilka ostatnich dni MSiT na swoim Facebook’u promowało obydwa wydarzenia przedstawiając sylwetki kilku sportowców, którzy związani byli lub są z LZS. Byli to: Ireneusz Paliński (niestety już nie żyjący), Szymon Kołecki, Kamila Lićwinko, Katarzyna Niewiadoma, Zbigniew Bródka, Kamil Stoch, Adam Małysz oraz wspaniali kolarze: Czesław Lang, Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Zachęcamy do zapoznania się z tymi postami.

"W Województwie Zachodniopomorskim w barwach Ludowych Zespołów Sportowych mamy 41 olimpijczyków wśród nich między innymi: 16 kolarzy, 13 jeźdźców, 9 zapaśników".

Po drugie, tego dnia o godz. 12.00-12.30 w Czarnowąsach odbędzie się ceremonia odsłonięcia tablicy z okazji 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych, upamiętniającej rejestrację pierwszego LZS-u w Polsce. Swój udział zapowiedzieli m.in.: marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca.

"W województwie Zachodniopomorskim pierwszym klubem LZS był Klub "Odrzanka" Radziszewo".

Po trzecie, o godz. 18.00 planowany jest start Jubileuszowego Turnieju w Szachach on-line — Memoriał Antoniego Janika. Zawody rozegrane zostaną w 5 grupach — turniej główny — open oraz w grupach A,B,C i D (w kategoriach dzieci i młodzieży szkolnej). Do 12 marca zgłosiło swoje uczestnictwo ponad 140 osób.

Po czwarte, poprosiliśmy nasze zrzeszenia wojewódzkie, powiatowe i gminne oraz kluby i sportowców o to, by tego dnia „odpalili urodzinowy tort”, a zdjęcia z tej uroczystości opublikowali na swoich Facebookach oraz przesłali na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Świętujmy!!!