Zachodniopomorska Rada Olimpijska

Medal PKOl dla Rektora USPolski Komitet Olimpijski uhonorował prof. Waldemara Tarczyńskiego – Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, medalem okolicznościowym z okazji 100-lecia PKOl.

Wręczenie medalu nastąpiło podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/21 na Uniwersytecie Szczecińskim. Rektor Tarczyński nie spodziewał się tego punktu w programie ceremonii – była to specjalnie dla niego przygotowana niespodzianka.

Medal jest wyrazem uznania dla zaangażowania obecnego rektora Uniwersytetu Szczecińskiego (wcześniej sprawował tę funkcję także w latach 2005-2012) w rozwój i upowszechnianie sportu akademickiego na niwie lokalnej oraz wyczynowego w kraju i zagranicą. To za jego wcześniejszej kadencji, w latach 2005-2015, szczeciński sport po raz pierwszy w historii doczekał się dwóch mistrzów olimpijskich (wioślarzy Marka Kolbowicza i Konrada Wasielewskiego), a także reprezentacyjnych pływaków – Katarzyny Baranowskiej, Mateusza Sawrymowicza czy Przemysława Stańczyka, wielokrotnych medalistów mistrzostw świata i Europy, finalistów igrzysk olimpijskich.

Na zdjęciu: Zbigniew Lipczyński – wiceprezes urzędujący Organizacji Środowiskowej AZS w Szczecinie, Marek Kolbowicz – prezes KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Waldemar Tarczyński –  rektor Uniwersytetu Szczecińskiego i Ryszard Stadniuk – prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich