Zachodniopomorska Rada Olimpijska

DSC05840W piątek (16 października br.), choć aura była mało sprzyjająca i sytuacja dotycząca nowych obostrzeń nie pozwoliła wszystkim chętnym wystartować w zawodach, to na pyrzycki stadion dotarła i tak duża rzesza, bo aż dwieściepięćdziesiąt dziewcząt i chłopców, aby móc zmierzyć się z rywalami w swojej kategorii wiekowej i zdobyć jak najwyższe miejsce w klasyfikacji.

Honorowy patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz. W imieniu gospodarza uroczystości – Burmistrz Pyrzyc, oficjalnego otwarcia dokonali: Zastępca Burmistrz Pyrzyc – Robert Betyna oraz Dyrektor OSiR w Pyrzycach – Krzysztof Dębiński. Biegowy peleton rozpoczęły dziewczęta z rocz. 2013/2012 na dystansie 500 m, natomiast ostatnimi, którzy kończyli rywalizację biegową byli chłopcy z rocz. 2007/ 2006, mając do pokonania 1500 m. Czy rekreacyjnie, czy też bardziej wyczynowo wszyscy ukończyli biegi, a na mecie uhonorowani zostali złotym medalem. W każdej konkurencji pierwsza szóstka otrzymała puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe (torby, plecaki, saszetki, pendrivy, bidony oraz breloki, które zapewniło Pomorze Zachodnie). Dla zwycięzcy w każdym biegu Spółka Backer OBR ufundowała vouchery do zrealizowania w sieci sklepów Decathlon. Natomiast nasz partner Decathlon Ustowo ufundował vouchery na zakup sprzętu sportowego (na kwotę 50 zł i 100 zł), które rozlosowane zostały spośród wszystkich uczestników oraz dla szkół i klubów za frekwencję w zawodach (o wartości 500 zł). Posiadaczami nagród została Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa w Pyrzycach.
Każdy kto miał ochotę na odpoczynek i regenerację mógł skorzystać ze specjalnej strefy relaksu przygotowaną przez energiczny team z Decathlonu. Organizator - OSiR zadbał o bezpieczeństwo na trasie biegów, obsługę medyczną i ciepły posiłek. Zawody odbyły się przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności sanitarnych. Kolejne przedsięwzięcie przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach udowodniło, iż nie ma rzeczy niemożliwych, tym razem biegowo, jak i organizacyjnie.
Patronat medialny objęli: TVP Szczecin, Kurier Szczeciński, TVK AURA, Puls Powiatu, Radio Szczecin.

Bardzo wiele instytucji, firm oraz osób prywatnych przyłączyło się do realizacji wydarzenia, co pokazuje jak wielu jest ludzi o dobrych sercach.
Do Wszystkich Partnerów oraz Wspierających tegoroczne Biegi Gryfitów kierujemy serdeczne podziękowania:
Burmistrz Pyrzyc
Pomorza Zachodniego
Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej w Szczecinie
Zachodniopomorskiej Federacji Sportu w Szczecinie
Zachodniopomorskiego Związku Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie
Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie
Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie
Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.
Firmy Decathlon Ustowo
Spółki Backer OBR w Pyrzycach
Spółki Globex PSB Mrówka, sklep w Pyrzycach
Pana Zbigniewa Wasiaka - Właściciela Przedsiębiorstwa Naprawa, Serwis Maszyn Budowlanych Roboty Ziemne
Gminy Bielice
Gminy Kozielice
Gminy Przelewice
Gminy Warnice
Pani Danuty Kuźnickiej
Pani Zofii Kusz
UKS Piast Pyrzyce
Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach
Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach