Zachodniopomorska Rada Olimpijska

9W sobotę 12 września burmistrz Nowogardu Robert Czapla wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał oficjalnego otwarcia nowego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego mieszczącego się na stadionie miejskim w Nowogardzie.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: Poseł na sejm RP Dariusz Wieczorek, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Adam Fedeńczak, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej w osobach prezesa Jana Bednarka wraz z byłym reprezentantem polski i selekcjonerem reprezentacji Pawłem Janasem i Stefanem Majewskim. W uroczystościach udział wzięli również znani medaliści Igrzysk Olimpijskich: Henryk Wawrowski, Rajmund Zieliński, Ewa Durska, zastępca starosty powiatu goleniowskiego, byli starostowie Antoni Bielida, Jerzy Jabłoński były burmistrz Nowogardu Kazimierz Ziemba, były zatepca burmistrza Damian Simiński, samorządowcy, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek podległych burmistrzowi, zaproszeni goście i kibice.
Po ponad 70 latach stadion miejski w Nowogardzie doczekał się nowego boiska bocznego. Po wielu latach oczekiwań oddano do użytku nowiutką pełnowymiarową płytę bocznego boiska o wymiarach pola gry 71x110 m. Powierzchnia boiska składa się z trawy syntetycznej ułożonej na macie shock pad. W ramach prac wykonano również 110m powierzchni utwardzonej z kostki betonowej. Na boisku znajdują się również bramki piłkarskie, piłkochwyty, oraz ławki dla piłkarzy rezerwowych. Boisko posiada również 6 słupów oświetleniowych, na których znajdują się 24 oprawy świetlne o mocy 2000 W jedna. Podczas prac związanych z tą inwestycją wykonano również dwa szczelne podziemne zbiorniki wodne na deszczówkę. Co ważne, boisko posiada certyfikat FIFA Quality PRO.
Po oficjalnym otwarciu odbył się mecz ligowy pomiędzy Pomorzaninem Nowogard a Stalą Szczecin, w którym to symbolicznie mecz rozpoczął pierwszym kopnięciem burmistrz Robert Czapla. Zaraz po zakończonym meczu odbyły się turnieje towarzyskie nowogardzkich podstawówek i mecz oldboy 50+ i 60+.